еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Фармахем“ го доби тендерот на Институтот за трансфузиона медицина за набавка на реагенси за крвна анализа вреден 622.000 евра

ЈЗУ Институт за трансфузиона медицина по распишаниот тендер за набавка на реагенси, материјали и калибратори за болести што се пренесуваат преку крв склучи договор со „Фармахем“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на договорот со вклучен ДДВ изнесува 38,2 милиони денари или околу 622.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Влада: Се затвораат моловите освен за храна и лекови: Купување само преку нарачки и достава

Редакција

Неби Хоџа: Ги мотивирам вработените на компанијата да ја чувствуваат како нивна

Силвана Жежова

Се продава возниот парк на „Ваш курир плус“: Комбиња и камиони по багателни цени

Редакција