еМагазин
Image default
Локално

Фатен охридски дилер откако на ученик му се слошило среде настава

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.А.(22) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“, информира МВР.

На 16.11.2018 година во Охрид, ученик во ОЕМУЦ на друг ученик му дал да конзумира рачно изработена цигара, која претходно ја набавил од пријавениот. По ова, двајцата се вратиле на настава, по што на ученикот што ја конзумирал дрогата му се слошило и била побарана лекарска помош.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Платил за гориво со фалсификувани банкноти од 1.000 денари

Никола Осило

Кумановец со возило удрил во десетгодишно дете

Редакција

Трагедија: Волци усмртиле 40 овци во тетовско

Никола Осило