еМагазин
Image default
Македонија

Фатиме Фетаи: „Сочно ја опцув Јанева поради нејзината наредба да не претресуваат полицајци на влез во СЈО“

„Сочно опцув и тргнав во нејзината канцеларија за да видам зошто како обвинители кои 4 години се бориме за СЈО сега по нејзина наредба треба да бидеме претресувани. Таа беше излезена, а мене ми беше тешко и дури почнав да плачам поради таквото нејзино однесување, вели за телевизијата Телма, обвинителката од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Фатиме Фетаи, која по враќање од пауза денеска била сопрена од полицаец на влезот од зградата за да и ја претресе торбата.

Фетаи за Телма вели дека полицаецот и кажал дека наредбата е за сите вработени во СЈО и дека претресите треба да се изведуваат и при влегување и излегување во зградата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Jанева им се заканила на обвинителите: Ако пропаднам ќе ве повлечам со мене!

Фото: А1он

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Без обврска за тест и карантин можеме само во Србија, Албанија и Косово

Редакција

И Турција го ратификуваше протоколот за членство на Македонија во НАТО

Редакција

(Видео) „Камелија турс“ ќе преземе одговорност за автобуската несреќа во Србија

Редакција