еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Фибула ер травел“ го доби тендерот на Владата за резервација на авиобилети вреден 20 милиони денари

Владата на РМ – Генерален секретаријат по распишаниот тендер за набавка на услуги за резервација на авиобилети склучи договор со друштвото за туризам, трговија и услуги „Фибула ер травел“ ДООЕЛ експорт-импорт.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 20.000.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Колку потрошиле владините функционери на кафани, телефон, авиобилети за шест месеци

Редакција

„Роби“ и понатаму ги гази „Македонски Телеком“ и „А1“ во бројот на претплатници на две услуги

Редакција

Адора Инженериг ја „забетонира“ позицијата на најголем акционер во Комерцијална банка, кои се другите акционери?

Редакција