еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Филип прима ексклузив“ го доби тендерот на Град Скопје за изработка на фасади на две училишта вреден 1,2 милиони евра

Град Скопје по распишаниот тендер за изработка на фасади со визуелизација-енергетски ефикасни за СУГС Цветан Димов и СУГС Марија Кири Склодовска склучи договор со друштвото за трговија,производство и услуги „Филип прима ексклузив“ ДОО увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ изнесува 78.806.300 денари или околу 1,2 милиони евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На новата Листа на должници на УЈП, 1.859 правни и 2.226 физички лица

Редакција

Детален преглед: Кои се компаниите со најголем пораст и пад на вредноста на акциите?

Никола Осило

Времена забрана за ординацијата во која е третиран мажот кој почина од сепса

Редакција