еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче: Границите ќе се отворат кон средината на јуни

Министерот за здравство Венко Филипче во гостувањето на телевизија „24“ информираше дека границите ќе се отворат кон средината на јуни.

Тој смета дека каде било може да се оди доколку се внимава на превентивните мерки, се додека се одржува дистанца и се носат маски.

„Сите земји веќе ги имплементирале овие мерки,“ потенцираше Филипче.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата одлучи: Полицискиот час ќе почне во 11 часот во недела и ќе заврши во вторник во 5 наутро

Лица кои учествувале на литијата во Струга имале белодробен наод кој одговара на Ковид-19

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Ние од простоќа ќе фатиме коронавирус, од ништо друго“: Твитер реакции

Редакција

Бирото за развој на образованието распиша тендер за набавка на возила

Никола Осило

Скандал: Македонци кои гласааат на референдумот во Мелбурн се снимаат и објавуваат на Фејсбук страна „предавници“

Редакција