еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Филипче: Не сум се тестирал од корона вирусот и вообичаено не пијам витамини

Министерот за здравство, Венко Филипче во гостувањето на „Топ Тема“ на телевизија „Телма“ на прашањето дали се тестирал од корона вирусот, одговори дека не се тестирал, бидејќи немал симптоми.

На прашањето како го чува своето здравје, рече дека нема навика да пие витамини и минерали.

Тој им порача на граѓаните дека паниката во вакви ситуации, не може никому да му помогне.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бројот на заболените од грип од 20.000 годинава скокнал на 37.000, можно е тестирање од корона вирус

45-годишен скопјанец заразен од корона вирусот починал на пат кон болница

Филипче за најтешката форма на корона вирусот: Ги напаѓа сите органи, крвта и предизвикува распад на ткивото на белите дробови

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

Редакција

АПЕЛ: Сите што биле во Банско во Бугарија, кое е во карантин, да се пријават кај надлежните

Редакција

(Видео) Шоуто на мечињата од Шар Планина ги топи срцата

Никола Осило