еМагазин
Image default
Локално

Филм во Тетово: Момче со возило намерно удрило во тројца, а девојката им се „пуштила“ на полицајците

СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.Ј.(25) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“ и А.М.(23) Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на службено лице во вршење на службено дејствие“, информира МВР.

На 01.09.2019 пред угостителски објект на ул.„Маршал Тито“ во Тетово, пријавените упатиле закани кон М.Б.(18), С.Ѓ.(18) и Х.К.(18), сите од с.Сараќино, по што првопријавениот со неговото патничко возило удрил во нив, нанесувајќи им повреди.

После тоа, полициски службеници го запреле возило и при лишување од слобода на пријавените, второпријавената се однесувала агресивно и навредувала полициски службеник.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жител на Добрејци осомничен за убиството на Струмичанец: Телото му го сокрил во метално буре кое го потопил во браната „Турија“

Редакција

Со нож прободен ученик од средното училиште „Арсениј Јовков“

Никола Осило

Кривична пријава за битолчанец што преку Фејсбук упатил закани по живот

Никола Осило