еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Филмот на Ставрески, „Исцелител“ освои две награди на фестивал во Валенсија

Филмот „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески, доби две награди: сребрена палма и награда за најдобра режија во официјалната програма на престижниот фестивал Mostra de València во Шпанија.

Членови на жирито на 33-то издание на фестивалот беа: Сабрина Сејвеку, актерка од Франција, Хедја Лемкечер, режисерка и продуцентка од Тунис, Аманда Вилавиеја, инженер на звук од Шпанија, Марко Ломбарди, филмски критичар од Италија и Рана Салем, режисерка и актерка од Либан.

Фото: Фејсбук/„Исцелител“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Започнува аудицијата за нови членови на детскиот фестивал „Поточиња“

Редакција

(Галерија) Свечен настан на АБИТ: Важноста на двојното образование во банкарскиот и финансискиот сектор

Редакција

Повеќе нема деца во Домот за деца без родители „11 Октомври“ во Скопје

Редакција