еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

Филмската академија објави фотографија од сите номинирани за Оскар: Ди Каприо до Котевска

Американската Академијата за филмски уметности и науки објави групна фотографија на „Твитер“, на која се наоѓаат сите кои се номинирани за Оскар. На фотографијата е и филмската екипа на „Медена земја“.

„Запознајте ги годинешните номинирани за Оскар“, гласи твитот на Филмската академија.

Интересно е што на официјалната фотографија Леонардо ди Каприо е до нашата Тамара Котевска, која пак напиша дека тој стои до неа, а не таа до него, бидејќи Котевска има две номинации за Оскар.

Just to make clear… I wasn’t standing next to him. He was standing next to me. (I have 2 nominations this year 😉 ) @ The Dolby Theater 6801 Hollywood Boulevard Hollywood, CA 90028

Posted by Tamara Kotevska on Понеделник, 27 јануари 2020

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Филмската екипа на „Медена земја“ заедно со Роберт де Ниро, Бред Пит, Леонардо ди Каприо, Ал Пачино…

Креаторката Кокев: Атиџе на Оскарите ќе ја испратиме скромна, убава, дотерана онака како што се чувствува најпријатно

Атиџе има илјадници „двојнички“ низ Македонија

Фото: Твитер/Американската Академијата за филмски уметности и науки/Котевска/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Макрон бара инвестиции во Македонија во период кога Сосиете Женерал си заминува од земјава

Никола Осило

„Село гори, Ката се чешла!“: Твитер реакции за видеото на Катица Јанева од фризерски салон

Редакција

(Видео) Новиот календар со Владимир Путин хит на Интернет

Никола Осило