еМагазин
Image default
Локално

Филмски бркотници со возила и пукање во Скопје

На 24.01.2019 година во 11.00 часот во СВР Скопје било пријавено пукање од огнено оружје на улица „Благоја Стефковски“. Д.З.(48) од Скопје, додека се движел од улица „Перо Наков“ со патничко возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, во кое сопатници биле неговиот брат Б.З.(50) и внукот С.З.(28), во близина на приклучувањето на улица „Благоја Стефковски“, од споредната улица со голема брзина друго патничко возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.И.(39), во кое возило имало уште едно лице, удрило во возилото кое го управувал Д.З., информира МВР.

Веднаш потоа, зад нив застанало патничко возило „Алфа Ромео“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.И.(31) од село Сингелиќ, скопско, кој бил со уште едно лице. А.И. и Б.И. почнале да пукаат со пиштол кон возилото во кое биле Д.З., С.З. и Б.З., а потоа ги искршиле стаклата од возилото кое го управувал Д.З..

„Со повреди се здобил Б.З., кој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, каде му била укажана лекарска помош. По добивање на пријавата, полициски службеници веднаш излегле на местото на настанот.

Во изјава пред полициските службеници С.З. кажал дека и тој пукал кон А.И. и Б.И. и бил приведен. По преземени мерки и активности бил пронајден и приведен и А.И.. Во 13.35 часот пријавено е дека и 13-годишниот син на повредениот Б.З.,, кој бил во возилото, бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, бидејќи се пожалил на повреди на главата. Се преземаат мерки за расчистување на настанот“, информира МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ракетен фрлач, гранати и бомби откриени во нива кај село Матејче

Никола Осило

Татко во Скопје се обидел да обљуби ќерка

Редакција

Изгаснат пожарот во Кисела Вода во кој гореа три стана

Редакција