еМагазин
Image default
Локално

Физички нападнал возач на ЈСП бидејќи со автобус му скршил ретровизор на „Голф“

На 13.08.2019 во 09.10 часот во СВР Скопје, В.С.(56) од .Сопиште,скопско,вработен како возач на автобус во ЈСП, пријавил дека на 11.08.2019  година околу 18,10 часот, додека се движел со автобус на ЈСП на релацијата Центар – с.Долна Матка, во с.Глумово скршил ретровизор од паркирано патничко моторно возило „Голф’’, информира МВР.

Потоа В.С. продолжил кон с.Долна Матка и на враќање од с.Долна Матка кон Центар, кога стигнал кај возилото таму бил сопственикот Б.С(37) од с. Глумово,скопско.

В.С., според пријавеното, застанал за да му каже дека тој го скршил ретровизорот, но Б.С. физички го нападнал. Сочинет записник за констатиран прекршок по член 12 од ЗППЈРМ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тешко повреден скопјанец по удар од „Голф“, возачот побегнал

Никола Осило

Ексдиректорка на градинката „Мајски цвет“ во Карпош сама си го продолжила мандатот

Никола Осило

Гостивар: Во улична тепачка, двајца повредени и петмина приведени

Редакција