еМагазин
Image default
Македонија

Фокус: Случајот „Рекет“ добива меѓународна димензија, обвинител имал имот во Грција

Неделникот Фокус пишува дека откако биле информирани за случајот со изнуда на пари, амбасадите на две земји-членки на ЕУ алармирале до двата најголеми светски центри.

Според Фокус тоа иницирало истрага од страна на надлежен европски орган, кој досега утврдил дека еден од осомничените во случајот поседувал недвижен имот во Хрватска, а обвинител имал имот во соседна Грција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Катица вика дека била злоупотребена од Боки. Време е Боки да пропее„: Твитер реакции за пресот на Јанева

Ќе се сведе ли судбината на „Рекет“ на зборот на Катица Јанева против зборот на Боки 13?

„Во телефонот на Катица пронајдени необјавени селфиња на Боки13„: Твитер реакции за „изгубениот“, па најден мобилен на Јанева

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Котевски останува директор на затворот „Шутка“ до завршување на претседателските избори

Редакција

Груевски: Планирав да одам во затвор, но избегав бидејќи ми се спремаше ликвидација таму

Редакција

Претседателката на Собранието на Меѓународниот сојуз, Дика и бизнисменот Азманов на распит за „Рекет“

Редакција