еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Фондот за здравствено осигурување вработува, плата до 32.835 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 6 јавни службеници во Фондот за здравствено осигурување на Македонија.

Се бараат кандидати за следните работни места:

1. Советник на директорот за плата од 32.825 денари (2 извршители).

2. Шеф на кабинет за плата од 31.934 денари.

3. Координатор на лекарска комисија, подрачна служба – Гостивар за плата од 28.370 денари.

4. Стручен соработник за управување со човечки ресурси за плата од 25.401 денари.

5. Стручен соработник за права од здравствено осигурување, подрачна служба – Скопје за плата од 22.431 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Инволвиран ли и е Иванов во настаните од 27 април и планирал ли прогласување воена или вонредна состојба?

Редакција

„Марковски компани“ го доби тендерот на ЕСМ за машински интервенции во РЕК Битола вреден 287.000 евра

Никола Осило

Како и Заев љубител на мотори: Колку е богат Костадин Костадинов, новиот портпарол на СДСМ

Редакција