еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Фондот за здравство распиша тендер за набавка на струја „тежок“ 11 милиони денари

Фондот за здравствено осигурување на Македонија распиша тендер за снабдување со електрична енергија.

Проценета вредност на договорот без ДДВ е 11.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Блеф или ризична игра: Која албанска партија ќе коалицира со ВМРО-ДПМНЕ?

Никола Осило

За многу години: Христијаните го слават празникот Голема Богородица

Никола Осило

(ВИДЕО) Заев со сопругата Зорица, на богослужба за Велигден во „Свети Григориј Палама и Димитриј“

Редакција