еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Фордоманија“ завладеа и во Македонија

Специјални и атрактивни цени за новата Ford Fiesta, како и за возилата Ford Mondeo и Ford Kuga, подготви Ми-Да Гранд Моторс во најновата кампања „Фордоманија “.

„Сега е вистинското време за вашиот нов Ford бидејќи почна ФОРДОМАНИЈА. Се одлучивме, првпат, да понудиме и промотивна атрактивна цена за новата Fiesta, како и специјални цени и за Ford Mondeo и за Ford Kuga. Со новата Fiesta на потрошувачите сакаме да им понудиме единствено искуство да не избираат меѓу стимулирачките перформанси на возилото и економичноста. Може да имаат сѐ. Атрактивна цена на возило, опремено со петкратниот носител на титулата Меѓународен мотор на годината 1,0-литарскиот Ford EcoBoost бензински мотор. Со автоматскиот систем Start-Stop ќе штедат на гориво секогаш кога ќе застанат на семафор“, велат од Ми-да Гранд Моторс.

Новата Ford Fiesta 1.1i со 70 КС, која промотивно од денес се продава по цена од 10.990 евра, благодарение на интегрираната паметна технологија нуди комфорно и единствено искуство додека се возите. Возилото е опремено со SYNC 3 системот (во верзиите Titanium и нагоре) за да го олесни живеењето, системот B&O PLAY го прави животот позабавен, а панорамскиот кров може да се отвори за да се направи секое возење уште попријатно.

Системите за безбедност се еден од приоритетите во новата Ford Fiesta, осмислени да го заштитат возачот, сопатниците и самото возило. Клучните функции вклучуваат помош пред судир (Pre-Collision Assist) и Заштитници на рабовите на вратите (Door Edge Protectors).

Цената по која се нуди новото Ford Mondeo со 1.5 TDCi со 120 КС е 20.490 евра, додека Ford Kuga со 1.5TDCi со 120 КС се продава за 19.990 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој се доби награди на 10. издание на „МакеДокс“

Редакција

Нови вработувања на 44 млади лица во Рудник САСА

Редакција

НЛБ Банка со две промотивни кампањи од 01.11.2018 година

Редакција