еМагазин
Image default
Да помогнеме

(Фото) Алибен е исчезнат во петокот и се уште не е пронајден

Скопјанецот Алибен е исчезнат од петокот и се уште не е пронадјен, а семејството моли за помош.

„Последен пат е виден во петокот на 1 февруари во 10 часот како излегува со количка за на пазар со тркалца. Висок околу 1.67 см, тежина околу 68 килограми, има зелени очи и проседа коса.

Носи црна монтка, плав џемпер и плава кошула, црни пантолони, окер боја чизми со врвки, црна ташна торбица за преку рамо.

Контактибилен е, нема губиток на меморија или ориентација во простор.

Случајот е пријавен во полиција. Ве молиме за помош во потрагата. Сите кои можеби ќе го забележат да се јават на некој од следниве броеви 077/602-032; 070 814-060; 077/631-120“, се вели во апелот за помош.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Голема хуманитарна акција за донирање храна за социјално загрозени граѓани

Редакција

Главинчевски пет години е во количка, потребни се средства за да застане на нозе

Редакција

Вклучете се во акцијата за бесплатно сместување и активности за социјално загрозени деца, деца со посебни потреби и деца на самохрани родители