еМагазин
Image default
Македонија

(Фото) Американската амбасада во Скопје во боите на виножитото во чест на ЛГБТИ Месецот на гордоста

Американската амбасада во Скопје во чест на ЛГБТИ Месецот на гордоста традиционално и годинава е во боите на виножитото.

„За да го прославиме ЛГБТИ Месецот на гордоста, во чест на немирите во 1969 година во Стоунвал во Менхетен, Американската амбасада е украсена во боите на виножитото.

Промовирањето, заштитата и унапредувањето на човековите права – вклучувајќи ги и правата на ЛГБТИ лицата – одамна е и останува политика на САД“, стои на Фејсбук страната на Амбасадата.

Фото: Амбасада на САД/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Има простор да се изнајде решение и да се донесе новиот закон за јавно обвинителство, вели Османи

Редакција

Рускиот амбасадор му ја предаде на Заев нотата за прифаќање на новото име

Редакција

Заев е за позитивно решение за односите Косово и Србија, Вучиќ не сака да се меша за референдумот за името

Редакција