еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Американскиот дипломат со полна агенда: Филип Рикер ги насмеа сите освен Али Ахмети

Помошникот државен секретар за Европа и Евроазија на САД, Филип Рикер имаше полна агенда при краткиот престој во земјава, а тоа најдобро го покажуваат фотографиите од сите средби што успеа да ги оствари со домашни политичари, градоначалници и бизнисмени.

Тој за време на посетата се сретна со премиерот Зоран Заев, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, бизнисмените Светозар Јаневски и Живко Мукаетов, градоначалниците на Кавадарци и Битола, Митко Јанчев и Наташа Петровска

Интересно е што објективот открива опуштена и насмеана атмосфера на сите средби, освен на онаа со лидерот на ДУИ, Али Ахмети каде очигледно се дискутирало за многу сериозни теми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рикер и порача на опозицијата дека „времето за игри е поминато“ и за доброто на земјата да биде конструктивна

(Фото) Димитров и Рикер наздравија: Протоколот за НАТО ратификуван во Комитетот за надворешни работи на Сенатот на САД

Фото: Твитер/Амбасада на САД

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Прв пат: Камерите во Маврово „уловија“ три риса за триесет секунди

Редакција

43 лица од починатите од коронавирусот во Македонија имаат хронична и здравствени состојби

Редакција

„Бомби“ и на Youtube: Џафери и Ахмети главни актери?

Никола Осило