еМагазин
Image default
Забава

(Фото) Атиџе доби портрет изработен од коса

Ѕвездата на македонскиот документарец “Медена земја“, Атиџе Муратова доби портрет изработен од коса.

Портретот кој го направи за да и даде подршка во трката за Оскари е дело на физерката и шминкерка Светлана Зуламоска Гроздановска од Кривогаштани, која прави вакви портрети на познати личности.

За жал, “Медена земја“, која имаше две номинации за Оскар, не освои статуетка.

Атиџе која стана најголемиот амбасадор на Македонија на сите страни на светот е Личност на годината на еМагазин за 2019 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Атиџе е нашиот Оскар“: Твитер реакции за „Медена земја“ и Оскарите

Атиџе со моќна порака среде Холивуд: Како што јас споделувам со пчелите, луѓето нека споделуваат едни со други

(ВИДЕО) Атиџе прекрасна: Како изгледаше екипата на „Медена земја“ на Оскарите

Фото: Фејсбук/Зуламоска Гроздановска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Сара Мејс објави фотографија од бебето

Редакција

(Галерија) Стотици луѓе се журкаа во дивина во центарот на Скопје 

Редакција

(ВИДЕО) “Те спомнувам“: Нова песна на „Ареа“

Редакција