еМагазин
Image default
Забава

(Фото) Австралиските пожарникари гаснат пожари, но Интернетот го „запалија“ со разголените и секси слики

Календарот на австралиските пожарникари за 2019 година е вистински хит на социјалните мрежи.

Календарот се изработува од 1993 година за поддршка на Фондацијата за детски болници.

Средствата од продажбата на календарот се за истражувања поврзани со изгореници во детството.

До сега од продажбата се собрани околу 2,8 милиони долари.

Фото: Фејсбук-страница AustralianFirefightersCalendar

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Владимир Четкар ја освојува Јапонија со неговата музика

Никола Осило

„Седи си дома со Милчо“: Сите филмови на Манчевски на МРТВ „против“ корона вирусот

Редакција

(ВИДЕО) Слушнете ја новата песна на Тоше, „Secret Place“

Редакција