еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Безбедноста на највиско ниво: Што се им беше одземено од предмети на граѓаните кои дојдоа на мисата на папата Франциск

Заради посетата на папата Франциск, безбедноста денеска во Скопје е на највисоко ниво.

Поради обезбедувањето на плоштадот, граѓаните чекаа од 20 до 30 минути за влез во делот каде што се одржа мисата на папата.

Секој што требаше да влезе беше детално прегледуван, а беа одземани пластични шишиња, запалки, железни пари…

Одземените предмети, граѓаните можеа да си ги подигнат по завршување на мисата.

Видливо присуство на безбедносните сили имаше и на покровите на сите згради околу плоштадот.

Граѓаните ја испочитуваа безбедносната мерка, да не излегуваат на балконите при одржување на литургијата.

Фото: Влада/емагазин.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) И ќерката на Заев го пречека папата Франциск

Папата дојде откако се залетавме кон НАТО: Лицимерие на Ватикан или закрила на Западот?

Обожава танго и да готви, играл кошарка, работел како исфрлувач во ноќни клубови: Интересни факти за папата Франциск

Фото: Влада/емагазин.мк

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Многуте лица на тироидната жлезда – Аларм за свест“: Не ги потценувај симптомите – #ПровериСеиТи 

Редакција

(Фото) Јанкулоска објави фотографија со синот Петар

Редакција

Сите детали: Болните не мора лично да ги подигнуваат лековите од аптека

Редакција