еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Бизнисменот Стајиќ на Фејсбук објави дека бил рекетиран, случајот ќе го пријави во Обвинителство

Бизнисменот Владимир Стајиќ, сопственик на компанијата „Супертрејд“ на неговиот фејсбук-профил објави дека осомничен од случајот „Рекет„ и од него се обидел да изнуди рекет.

„После сите искажани шпекулации во јавноста имам потреба јавно да кажам дека и јас сум една од жртвите на тој рекет од страна на едниот од двајцата обвинети. Деновиве ќе најдам начин да восппоставам комуникација со ОЈО во интерес на вистината“, напиша Стајќи на неговиот фејсбук-профил.

Обвинителката Вилма Русковска пред извесно време изјави дека: „има и нови пријави за суми од над 500 илјади евра“.

„Сепак за се што ќе се пријави треба да се обезбедат докази“, рече Русковска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Случај „Рекет“: Кој е бизнисменот Стајиќ кој на Фејсбук објави дека бил рекетиран

„Сител“: Вториот мобилен телефон, Катица го изгубила во Белград

КОД: Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет

„Ќе идела на боловање. А личеше дека е арна“: Твитер реакции за боледувањето на Катица Јанева

фото: Фејсбук/Стајиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Горат „белите дробови“ на планетава: Во Амазон пожар на територија голема колку Велика Британија

Никола Осило

„Да можевме сами дома да се средиме, немаше да бараме членство во ЕУ“: Твитер за „студениот„ туш од Меркел и Макрон

Редакција

МТСП: Засега нема потврда дека девојчето од Домот 25 мај било силувано во Струга

Редакција