еМагазин
Image default
Забава

(Фото) Благица Павловска наполни 60 години, доби торта со нејзниот лик

Македонската фолк пејачка, Благица Павловска го прослави својот јубилеен 60.роденден.

Роденденот го прослави во ресторанот Доместика во Скопје, а за роденден доби и торта со нејзниот лик.

Фото: Фејсбук/Благица Павловска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Сара Мејс денеска го покажа своето “Копито”

Редакција

(Видео) Калиопи со нова песна „Хајде да пјевамо“: Нека патуваат добрите желби

Редакција

(Видео) Суперхикс со новото видео и сингл „Модерна љубов“ се враќаат назад кон корените

Редакција