еМагазин
Image default
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Боите кои го прават Пелистер едно од најубавите места на светот

Диви јагоди, боровинки, капини, прекрасни цветови и зеленило, срни, диви свињи и голем број различен див свет можат да се забележат деновиве на Пелистер, националниот парк кој бездруго е едно од најубавите места на светот.

Голем број македонски граѓани и странци прибежиште од летните горештини и одмор од секојдневието наоѓаат во прошетките на Пелистер за што најдобар доказ се и фотографиите објавени на Фејсбук страницата на овој национален парк.

Фото: Фејсбук/Национален парк Пелистер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер „збесна“ за Пендаровски, Силјановска и Река: „Дали знаевте дека има дебата на МРТ и зошто не“

Никола Осило

„Најдобрата“: Калиопи, Џамбазов, Зафирчев, Петрушевска… се простуваат од актерката Беличанец

Редакција

Детален преглед: Како Владата ќе го полни и празни буџетот за 2019 година

Никола Осило