еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Бранко Црвенковски во препознатлив елемент на „претседателска“ вечера во Скопје

Во организација на поранешниот претседател Бранко Црвенковски и Подгоричкиот клуб вчера во Скопје се одржа Меѓународна конференција „Проширувањето на ЕУ на крстопат“.

По конференцијата следуваше вечера во организација на премиерот Зоран Заев, на која се дружеа поранешни претседатели и премиери од Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Северна Македонија, Словенија, Србија, Хрватска и Црна Гора, кои се членови на Подгоричкиот клуб.

Фотографиите откриваат дека Црвенковски не ја загубил смислата за хумор и дека ги забавуваше гостите од странство како што му наликува на прав домаќин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Црвенковски: Ако летово не добиеме датум за преговори, тоа ќе биде доказ за отсуство на лидерство и визија во ЕУ

Фото: Фејсбук/Зоран Заев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Откако го казни МВР, Османи се нуди да биде дел од кампања за почитување на сообраќајните правила

Редакција

Димитров: Најмалку што ЕУ ни должи е да биде јасна кон нас

Редакција

Кој се е оштетен со Годишната програма на Министерство за култура: „Танец“ сотрен, Ансамблот на албански народни ора и песни колку барал толку добил

Редакција