еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Фото) Чак Норис на „гости“ кај Виктор Орбан

Унгарскиот премиер Виктор Орбан, кој деновиве по бегството на поранешниот македонски премиер Никола Груевски во неговата земја, е актуелен и кај нас, на својот Фејсбук профил објави фотографија со актерот Чак Норис.

На фотграфијата со Норис, Орбан позира со членови на елитната единција.

Фото: Фејсбук/Орбан

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Унгарски аналитичар: Со азилот за Груевски, Орбан чекор поблиску до Русија

Орбан: Немам време да дишам, а не пак да се сретнам со Груевски

Колку е богат пријателот на Груевски, Виктор Орбан

Орбан: Груевски е мој сојузник, зад неговиот прогон стои Сорос

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„За“ или „против“: Неопходно е да се излезе на гласање на референдумот

Никола Осило

Во Саудискиот конзулат во Истанбул пронајдени се „одредени докази“ дека новинарот Кашоги е убиен

Редакција

(ВИДЕО) Како изгледа личниот, блиндиран воз на Ким Џонг Ун, кој Северна Кореја го добила од Сталин

Редакција