еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Челниците на ДУИ на стартот на изградбата на нова трбина на стадионот во Чаир во бело, Шилегов во плаво

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вицепремиерите Бујар Осман и Садула Дураки и други партиски и државни функционери од владејачката партија присуствуваа на денешното ставање на камен темелник за нова трибина на стадионот во скопски Чаир.

Поголем дел од нив беа облечени во бели кошули.

Друштво им правеше градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, кој пак носеше плава мајца.

Фото: Фејсбук/Бујар Османи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тимовите на Црвен крст на терен: Доколку ви притреба помош од топлотниот бран, побарајте од екипите

Редакција

(Фото) Префинети понуди за одбележување на борбата за еманципација

Редакција

„Аласт-М“: Приведен сопственикот на „Дурмо турс“

Редакција