еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Црквите се прозвани дека не помагаат на граѓаните, но не е така

Со лични прилози на свештениците и верниците при храмот „Св Николај Мирликиски“, населба Аеродром, како и со средства од касата на храмот, се купиле фрижидер, машина за перење, машина за сушење, мини-шпорт, микробранова печка, вага за деца до 20 килограми, вага за возрасни, перници, долни чаршафи и јастучници за онколошкиот оддел на Детската клиника, информираат од хуманитарната организација „Свети Спас“.

Ова е само еден од примерите за помош од страна на Црквата таму каде што е потребно, а како друг пример за хуманост е самата хуманитарната организација „Свети Спас“ која секојдневно собира храна за сиромашните, а е вклучена и голем број на хуманитарни акции.

Така што пред да обвиниме, секој од нас нека се запраша што лично сторил за да го олесни секојдневието некому.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шопинг изненадување со American Express на Силк Роуд Банка

Редакција

Жолтите чизми на „Тимберленд“ слават 45 години: Викендов 20 проценти попуст на целата колекција

Редакција

Што нуди осмата Недела на дизајн во Скопје, која започнува утре

Редакција