еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Цветен пазар за 8. Март е блокиран: Луѓе, не е крај на светот и утре може да купите цвеќе

Приодот кон Цветен пазар во Капиштец е блокиран од луѓе и автомобили. Гужва е пред сите цвеќарници, а улицата покрај пазарот е полна со паркирани автомобили.

Возачите пак, не можат да се разминат. И сето ова, заради денешниот 8. Март.

Среќен нека е денот, но има и утре за да се купи цвеќе. Неочекувано, е најубаво.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вашето дете расте и веќе се подготвува за на училиште, а Вашата Samsung гаранција сѐ уште трае

Редакција

Јанева до судијката на судењето за „Рекет“: Се надевам дека не се плашите од заканите на Рускоска за „тресење од гаќи“

Редакција

Знаете ли дека постои софтвер за родителска контрола што децата гледат на интернет: Како да го инсталирате

Редакција