еМагазин
Image default
Да помогнеме

(Фото) Да им ја изградиме трошната куќа на Драги и баба Аница, пред претстојната зима

Активистот Драги Лулевиќ кој се залага за правата на лицата кои боледуваат од ретки болести и оние кои живеат во сиромаштија, и самиот го има истиот проблем.

Тој е болен од тешка и ретка болест хемофилија и поради тоа има секојдневни болки и крварења, а мора да се грижи и за неговата болна мајка. Воедно, живее во тешки услови во куќа која е пред распаѓање.

Некои компании и луѓе се одзваа на апелот за помош, па помагаат со материјали за да ја изградат куќата пред претстојната зима.

За она што се уште недостасува може да се информирате на телефонот 071 796 247 Стефан Коцев: 078 412 573

Или да отидете во Чучер Сандево на Ул.2 Бр.101

Извор и фото: Фејсбук-страница: Да му помогнеме на Драги за подобар живот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Самохрана мајка на четири деца од Тетово: Моите деца не пробале свеж леб

Редакција

Хотел Македонија-Макоил од Стар Дојран повторно понуди бесплатно сместување за деца со посебни потреби и социјално загорозени деца

Апел: На Стоимен Стоилов му треба помош да ја преброди зимата

Никола Осило