еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(ФОТО) Дали е возможно: Уништен видиковецот на врвот на Водно

Непознати сторители деновиве уништиле еден видиковец на јужната страна на врвот на Водно. При вандалскиот чин урната е дрвената конструкција, а потоа истата е кршена и палена, информира Град Скопје.

„Град Скопје апелира до граѓаните да ја чуваат и одговорно да се однесуваат со поставената урбана опрема во парк-шумата Водно и на сите други јавни површини во градот“, велат од Град Скопје.

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Колевски едногласно избран за нов претседател на Советот на јавни обвинители

Никола Осило

(Фото) Таравари единствен градоначалник во Македонија кој директно работи на проблемот со кучињата скитници

Редакција

ЕДС го доби тендерот на МЕПСО за набавка на струја вреден 425.000 евра

Никола Осило