еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Дечиња во Штип продаваа сок на пазар за да соберат донации за Симона

Дечиња од Штип денеска се организираа и продаваа сок на пазарот за да соберат пари за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев.

„Од капка сок до капка донација и весели детски мигови на малата Симона. Сите патишта утре нека ве водат кај нашите дечиња, дојдете освежете се и донирајте“, стоше во апелот на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Собрани половина од средствата за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев

ЗОО во хуманитарна акција: Донираме за Симона

Дали болеста на четиригодишната Симона од Штип беше искористена за лажен Инстаграм-профил?

(Фото) Браво за штипјани: Масовна поддршка на хуманитарната акција за четиригодишната Симона

Фото: Изабела Монева Николовска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Во Штип направена шопска салата за светски рекорд: Tешка е над 300 килограми

Редакција

Германија земја во фокус на Skopje Design Week: Учиме од најдобрите

Редакција

(Фото) Таравари единствен градоначалник во Македонија кој директно работи на проблемот со кучињата скитници

Редакција