еМагазин
Image default
Локално

(Фото) Детали за сообраќајката во која тешко се повредени момче и девојка на мотор

Во сообраќајната несреќа што се случи на булевар Теодосиј Гологанов, кај Млечен ресторан, според очевидци момче и девојка на мотор се тешко повредени кога удриле во џип кој им го пресекол патот, пишува dosie.mk.

Џипот сo тетовски таблички на семафор каде што е забрането вртење лево завртел, а моторот доаѓал од спротивната насока. Немало време ниту да закочи нуту да ги избегне џипот.

Од ударот и двајцата биле со тешки повреди и со итна медицинска помош се пренесени во Ургентен центар.

Девојката која седела позади имала тешка надворешна скршеница на ногата од која на асфалтот се уште има огромни локви крв. Полицијата го затвори сообраќајот и врши увид.

фото: dosie.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тешка сообраќајка на бул. „Теодосиј Гологанов“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почината жена која била пријавена за исчезната во Радовиш

Редакција

Лавина кај Бигорски манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар

Редакција

Двајца малолетници физички нападнати на булеварот Кузман Јосифовски Питу

Никола Осило