еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Државниот врв на божиќен ручек кај г.г. Стефан

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан по повод божиќните празници и својот именден – празникот на архиѓакон и првомаченик Св.Стефан, денеска приреди традиционален божиќен ручек за државниот врв.

Божиќниот ручек традиционално се одржува во резиденцијата на архиепископот г.г. Стефан, а на него присуствуваа и дел од членовите на Светиот синод на МПЦ-ОА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пендаровски, Спасовски и Џафери на божиќен ручек кај г.г. Стефан

Фото: Фејсбук/Заев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Листата на советници на премиерот Зоран Заев се зголемува на 40 лица

Никола Осило

Екс-обвинителот Марко Зврлевски отвора адвокатска канцеларија

Никола Осило

(ВИДЕО) Иванов дозволи новинарски прашања: На 27. април бил дома, неговите советници на шест месеци подлежат на полиграф

Редакција