еМагазин
Image default
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Фото) Есенска модна инспирација: Каролина во боите на Mango

Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Ова есен подготвивме низа на нови фотографии и модни инспирации за сите жени од брендот Mango.

Глобалната кампања на Mango за новата есенска колекција има за цел да ги сплоти жените ширум светот и да потенцира на нивната вредност за споделување на заеднички моменти.

Брендот избра облека и модни дотатоци за есен-зима 2019 во кои вреди да се инвестира, парчиња кои лесно се комбинираат меѓу себе, но и се вклопуваат во разни стилови.

Женскиот гардеробер нема да биде ќе биде комплетен без класичен капут, едноставна кошула, квалитетен џемпер од кашмир, а една таква селекција на безвременски креации направи „Манго“.

Романтичниот, природен и женствен изглед на Каролина во целосниот Mango изглед е направен и фотографиран на различни локации во прекрасниот Ресенски сарај “Драги Тозија“.

Mango и Каролина ја имаат совршената модна комбинација!

Облека и додатоци: Mango/Модел: Karolina Goceva/Фотографија: Ani Dimi/Стилист: Almir Mili/Шминка: VD Make Up/Фризура: Dzesi Kostić.

Повеќе инфо: Капут: ОВДЕ/Палто: ОВДЕ/Панталони: ОВДЕ/Чанта: ОВДЕ/Чевли: ОВДЕ/Очила: ОВДЕ/
Обетки: ОВДЕ.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Спасовски судиите се одговорни зошто Груевски е во бегство

Никола Осило

Заев не сака да биде претседател

Редакција

(ВИДЕО) Во земјотресите во Албанија загинаа најмалку 6 лица, тлото продолжува да се тресе

Редакција