еМагазин
Image default
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Фото-галерија): Јубилејни 70 години Национален парк Пелистер

На 30 ноември во далечната 1948 година Пелистер беше прогласен за Национален парк. Овој голем јубилеј треба да биде потсетување за ретката природна убавина на Македонија и аманет за одржување на чистата и здрава животна средина.

Фото:Фејсбук/Национален парк пелистер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Палми и лампиони: Како е новогодишно украсена Струмица

Редакција

Твитер „збесна“ по изјавата на Заев за можното киднапирање на Груевски: „Владата ќе собира пари да го откупи“

Никола Осило

Алсат М со детали како избегал од Македонија: Два дена пред бегството Груевски се поздравил со роднини и соработници

Редакција