еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Ганка Цветанова и Сашко Кедев се искачија на швајцарскиот врв Монк

Ганка Цветанова го искачи швајцарскиот врв Монк (4.107мнм) заедно со нејзиниот партнер Сашко Кедев.

Ова не е прв ваков подвиг на Кедев и Цветанова, имајќи предвид дека до сега заедно качиле многу планински врвови.

Кедев го има искачено и највисокиот врв на светот Монт Еверест.

Фото: Твитер/Цветанова

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) „Порше“ го претстави „Cayenne Coupe“: Брз и удобен спортски убавец

Никола Осило

„Виз ер“ за Black Friday нуди 30% намалување на цените на картите на одбраните летови

Редакција

Движењето за поддршка на креативноста Иво Лауренчиќ „Браво Сине“ и Арс ламина“ ќе ја промовираат новата книга „Бајки од Македонија за цела година“

Редакција