еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Ганка не мирува, викендов го искачи Вихрен највисокиот врв на Пирин планина

Ганка Цветанова веќе сериозно е навлезена во планинарските води, па викендов објави фотографија од искачувањето на највисокиот врв на Пирин планина, Вихрен 2.914 мнм. Вихрен, после Мусала е втор највисок врв во Бугарија.

Претходно, таа со Сашко Кедев го искачија највисокиот швајцарски врв Монк.

Фото: Твитер/Цветанова

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) На хуманитарниот базар во „Нова“ се собраа средства за Дневниот центар за деца на улица

Редакција

Black Friday во БК мебел попуст до 50 проценти

Редакција

Поради загадениот воздух, бесплатно скијање за децата на Маврово

Редакција