еМагазин
Image default
Локално

(Фото) Голем пожар на Скопска Црна Гора

Облаци од чад можат да се забалежет попладнево зад планината Скопска Црна Гора.

Не се знае дали пожарот е на страната на нашата земја или зад границите, но според големината на облакот чад станува збор за голем пожар со оглед на тоа што скопјани можат да го видат чадот од центарот на градот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ученик завршил во Ургентен центар откако го претепале соученици од Чаир

Затвореник во Идризово нападнал надзорник

Редакција

Дрвокрадец со „Ауди“ удрил во возила на Шумската полиција

Никола Осило