еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Градоначалникот Бочварски и министерот Спасовски ја пресекоа џиновската пастрамајлија за старт на штипската „Пастрамајлијада“

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски синоќа со пресекување на џиновската пастрамајлија го означија стартот на 13. по ред штипска „Пастрамајлијада“.

Оваа година унифицираната цена на пастрамајлија на штандовите е 150 денари.

Денеска ѕвезда на вечерта е српската пејачка Цеца, а пред неа ќе настапат Мартинијан Кириловски и Антониа Гиговска.

Утре, публиката ќе ја забувавуваат No end, Викторија Лоба, Тропико бенд и Данијела Мартиновиќ.

Фото: Фејсбук/Бочварски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Мицкоски на богослужба за Велигден во Св. Апостоли Петар и Павле

Редакција

Детален преглед: Кои се фирмите што добија субвенции од програмата за микро, мали и средни претпријатија?

Никола Осило

Од Коордитавиното тело на „Заедно ЗА Европска Македонија“ не одговараат дали ангажирале Американци за кампањата за референдумот

Редакција