еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Груевски фотографиран како вади пари од банкомат во Унгарија

Гледач на Телма до телевизијата испратил нова фотографија од Никола Груевски, на која се гледа како вади пари од банкомат во супермаркет „Теско“ на периферија на Будимпешта.

По објавувањето на фотографија и видеото од скап ресторан во Будимпешта и како се шета на плоштад, ова е трета фотографија објавена од Груевски откако е пребеган.

Јавно обвинителство се уште не дава одговор како Груевски пребегал, а според премиерот Зоран Заев, извршната власт не сака да истрчува со детали пред обвинителство да даде одговори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема таен договор за бегството на Груевски, вели Заев

Груевски избегал од Македонија преку див премин

еМагазин во Дебар: Дебарчани убедени дека Груевски избегал од овде

Фото: Фејсбук/Груевски/Телма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новогодишни честитки од Апелација: Укинат притворот на Јанакиески, Јосифовиќ, Божиновски и Арсовска, четворицата во куќен притвор

Редакција

Се очекува значителен пад на цената на нафтата

Никола Осило

Антикорупциска отвори предмет за дивоградбата на Матка, оти сите институции се прогласија за ненадлежни

Никола Осило