еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Груевски се шета низ Будимпешта?

На социјалните мрежи се појави фотографија од избеганиот поранешен македонски премиер, сега азилант во Унгарија, Никола Груевски.

За фотографијата која се споделува по социјалните мрежи се вели дека е направена во Будимпешта, но нема официјална информација колку е автентична, кој ја направил и како истата завршила на Интернет.

Насловна: Груевски/Фејсбук

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

25 дена молк од македонските власти за скандалозното бегство на Груевски

Ќе му се суди ли и на Груевски за настаните од 27 април?

Да не „бомбардира„ и Груевски од Унгарија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Постигната согласност: За кои лица ќе има, а за кои нема да има амнестија

Редакција

Град Скопје вработува 25 лица, плата до 28.277 денари

Никола Осило

Иванов му кажал на Столтенберг дека НАТО и ЕУ не смеат да бидат алиби за лош договор

Редакција