еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Груевски „тера“ бизнис на брод на Дунав

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој доби азил во Унгарија, не е само топ тема кај нас. Се поголем е и интересот за него од страна на унгарските новинари.

Унгарскиот новинар Балеж Цеко на Твитер објави фотографија од Груевски на брод кој плови по Дунав, а станува збор за бизнис настанот „Будимпешта бизнис забава“.

Фотографијата од бродот е направена откако претходно Груевски имаше средба со функционер на унгарското Министерство за надворешни работи.

Во неколку интервјуа кои ги даде Груевски откако избега од Македонија, тој најави дека размислува во Унгарија да си најде и работа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е и колку е богат Виктор Орбан, пријателот на Груевски

(ВИДЕО) Груевски во стан на Кинези во Будимпешта се сретнал со функционер на унгарското МНР

(ВИДЕО) Груевски не му одговори на унгарски новинар од што живее во Будмипешта и дали се видел со Орбан

Фото: Фејсбук/Груевски/ВМРО-ДПМНЕ/Твитер/Цеко

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Тежок тендер“: Водостопанство на Македонија набавува 15 возила

Никола Осило

Калајџиев: Јанева не може да ги отстапува предметите, нема политичка волја СЈО да продолжи да работи

Редакција

Финансиската полиција не влегла во ИВЗ, но денеска има примено пријава за финансиска контрола

Редакција