еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) И Бранко Црвенковски на инаугурацијата на Пендаровски во Собранието

По повод инаугурација на Стево Пендаровски во Собранието присуствуваше и поранешниот претседател Бранко Црвенковски.

Помеѓу присутните беше и досегашниот претседател Ѓорге Иванов, сопругата на поранешниот претседател Борис Трајковски, Вилма Трајковска, министрите во Владата, началникот на ГШ на АРМ, гувернерката на Народна банка, поглаварите на верските заедници, претставници на судската власт, на МАНУ, како и гостите, бугарскиот претседател Румен Радев, српскиот претседател Александар Вучиќ, албанскиот претседател Илир Мета и косовскиот претседател Хашим Тачи, министерот за надворешни работи на Црна Гора, Срѓан Дармановиќ, грчкиот министер за надворешни работи, Георгиос Катроугалос, заменик министерот за надворешни работи на Полска, Мациеј Ланг, турскиот заменик министер за надворешни работи Фарук Кајмакчи и висок претставник на кабинетот на претседателот на Словенија, Борут Пахор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Иванов се збогуваше: Функциите доаѓаат и проаѓаат, но човечноста останува

Пендаровски од Собранието: Првата работа што ќе ја направам е ќе подадам рака кон опозицијата

Фото: Фејсбук-профил на Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Руд-коп“ го доби тендерот на ЕСМ за ископ на јаглен во РЕК Битола вреден 5,5 милиони евра

Никола Осило

Макрон го загрижи Османи: Оптимист сум, но имам голема резерва поради Франција

Редакција

Куновска: Каква гаранција од бекство е одземање пасош кога во Србија се влегува со лична карта

Никола Осило