еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) И ќерката на Заев го пречека папата Франциск

На дочекот на папата Франциск во Владата, на македонскиот премиер Зоран Заев му превеа и неговата сопруга Зорица, но и ќерката Александра, која за прв пат се појавува во друштво на татко и на јавен настан.

Го немаше синот на Заеви, Душко.

Фамилијата Заеви присустуваше и на мисата на папатата на плоштадот „Македонија“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Следете ја во живо мисата на Папата Франциск на плоштадот „Македонија“

Папата дојде откако се залетавме кон НАТО: Лицимерие на Ватикан или закрила на Западот?

Обожава танго и да готви, играл кошарка, работел како исфрлувач во ноќни клубови: Интересни факти за папата Франциск

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Има ли крај: Почина 2,5 годишнo дете на Клиниката за детски болести

Редакција

Грешка при гласањето на Евровизија: Тамара се искачи на седмо место, била прва според жирито

Редакција

Македонски банки ќе отпуштаат поради окрупнувањето и новите технологии

Никола Осило