еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) И владиниот авион со сменето името

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев е во посета на Австрија, на покана на австрискиот канцелар Себастијан Курц.

Владиниот авион со кој делегацијата слета во Виена, е со ново име Република Северна Македонија. Претходно Заев беше во посета на Романија.

Во Виена, премиерот и неговата сопруга Зорица беа гости на Традиционалниот виенски бал.

Нивни домаќини беа Курц и неговата сопруга.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Зоран и Зорица Заеви на оперски бал во Виена

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Бамби на гости кај семејство во Белица

Редакција

„Авицена“ го доби тендерот на Клиниката за ендокрионологија за набавка на реагенси вреден 100.000 евра

Никола Осило

(Видео) Трагедија кај Ниш: Воз удри во автобус со деца, се пребројуваат жртвите

Никола Осило