еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Ирена Ристиќ и пријателите ги исчистија отпушоците пред полициската станица „Беко“

Ниту апсењето и носењето во Бардовци не ја поколебаа актерката Ирена Ристиќ со својата „банда екологисти“ да продолжи да ја спроведува акцијата за чистење на Скопје. Тие чистеа отпушоци и други отпадоци пред полициската станица „Беко“ во центарот на Скопје.

„Људство: 25

Собрани пикавци: катаљарда.

Износ во ненаплатени казни: цирка 730.000 €.

Логично се наметнува прашањето: зошто никој не казнува?!

Инциденти и приведувања немаше!

Хајлајт: се затрча едно девојче, тинејџерка и целото возбудено праша дали може да се придружи…

*останавме без ракавиците, лопатките и пар џиновски кеси, али ќе се снајдеме, немаме гајле“, напиша Ристиќ.

Фото:Фејсбук/Ирена Ристиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Биди и ти еко-херојот на Timberland!

Редакција

Заев, Анѓушев, Крешник ќе одат на самитот во Давос

Редакција

Генералниот секретар на ОН, Гутереш: Запрете ги војните, да се бориме против коронавирусот

Редакција