еМагазин
Image default
Балкан

(Фото) Испишана историја во српското воздухопловство: Комплет женски екипаж на летот кон Париз

Прв пат во историјата на воздухопловството во Србија, во авион на „Air Serbia“, леташе комплетно женска постава.

Пилот на летот кон Париз била Весна Алексиќ, копилот Мирјана Стојиљковиќ со кабинскиот екипаж Мирјана Поповиќ, Силвија Мадиќ, Танја Станковиќ и Елена Љубојевиќ.

На овој лет, беше испишана историја во Србија.

Фото: Влада Вучетиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уапсен и еден Русин кој се преставувал како дипломат: Заврши операцијата на косовската полиција во северно Косово

Редакција

Грција смета дека отварањето преговори само со Македонија може да донесе дестабилизација на северната граница

Редакција

(ВИДЕО) Во Грција во пожар во таверна загинаа три жени

Редакција