еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Иванов се збогуваше: Функциите доаѓаат и проаѓаат, но човечноста останува

Досегашниот претседател Ѓорге Иванов на неговиот фејсбук-профил се збогуваше од функцијата.

„Со огромна чест, задоволство и одговорност ја извршував функцијата Претседател на Република Македонија во изминативе десет години.

Од се срце му благодариме на македонскиот народ и на македонските граѓани за сета укажана доверба и поддршка.

Останете во добро здравје и не заборавајте дека само сплотени, обединети и со меѓусебна почит ќе имаме просперитетна и успешна Македонија.

Функциите доаѓаат и проаѓаат, но човечноста останува!

Семејство Иванови“, напиша Иванов на неговата фејсбук-страница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) И Бранко Црвенковски на инаугурацијата на Пендаровски во Собранието

Пендаровски од Собранието: Првата работа што ќе ја направам е да подадам рака кон опозицијата

Фото: Кабинет на претседателот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Премиерот Заев со сопругата на божествена литургија во црквата „Свети Леонтиј“ во Водоча

Никола Осило

Каков имот пријавила Гордана Димитриеска Кочоска, дополнителниот заменик министер за финансии

Редакција

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на прилепски „Комуналец“ за набавка на горива вреден 152.000 евра

Никола Осило